Wyłudzali telefony-usłyszeli 28 zarzutów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Wyłudzali telefony-usłyszeli 28 zarzutów

Data publikacji 25.06.2020

Chorzowscy policjanci zakończyli sprawę dotyczącą wyłudzania telefonów komórkowych oraz usług telekomunikacyjnych od jednego z operatorów. Podejrzani zawierali umowy, na podstawie których uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne. Urządzenia sprzedawali, a z umów nie zamierzali się wywiązać. Zatrzymani usłyszeli w sumie 88 zarzutów oszustwa, teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Nad sprawą wyłudzeń telefonów komórkowych i usług telekomunikacyjnych na szkodę jednego z operatorów, od kilku miesięcy pracowali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chorzowskiej komendy. Jak ustalili, podejrzani, działając wspólnie, zawierali z operatorem umowy na usługi telekomunikacyjne. Na podstawie umów uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne, w promocyjnej cenie. Z przyjętych zobowiązań nie wywiązywali się, a telefony sprzedawali. 
 
Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili zatrzymanym łącznie 28 zarzutów oszustwa. 33-latek usłyszał 5 zarzutów, a kobieta usłyszała 23 zarzuty. Sprawa trafiła już do sądu, za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.