Wiadomości

Kolejny pirat zatrzymany przez chorzowską grupę SPEED

Data publikacji 25.06.2020

Za nami kolejny miesiąc działań grupy „Speed”. Jej nadrzędnym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach i zdecydowane reagowanie na wszelkie przejawy agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym. Ta specgrupa codziennie skutecznie walczy z piratami drogowymi. Wczoraj na Katowickiej zatrzymali kolejnego pirata, który pędził ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest znaczne przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych. Stróże prawa stanowczo reagują na takie wykroczenia, o czym przekonał się kierowca osobówki z zamieszczonego zdjęcia. 32-letni kierowca hyundaia, w Chorzowie na ul. Katowickiej przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h terenie zabudowanym. Mieszkaniec Rudy Śląskiej został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu prawo jazdy za popełnione wykroczenie.

Grupy "Speed" działają w całym kraju. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni stróże prawa zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.