Tragiczny wypadek na Katowickiej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Tragiczny wypadek na Katowickiej

Data publikacji 04.05.2020

Chorzowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na Katowickiej. W wyniku zderzenia osobowego BMW z motocyklem kawasaki, zginął 37-letni motocyklista. Droga była zablokowana przez prawie cztery godziny, a policjanci wyznaczyli objazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 14.10 w rejonie estakady na ul Katowickiej w Chorzowie. W wypadku uczestniczył 37-letni kierujący motocyklem, który jechał od strony Bytomia oraz jadący z przeciwka samochód osobowy marki BMW. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że w kierujący motocyklem Kawasaki mieszkaniec Chorzowa na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków jazdy, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka BMW. Bezpośrednio po zdarzeniu motocyklista trafił do szpitala, niestety w wyniku odniesionych obrażeń 37-letek zmarł. Droga była zablokowana przez prawie cztery godziny, a policjanci wyznaczyli objazdy. Chorzowscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców, przede wszystkim do motocyklistów, o ostrożną jazdę. Przestrzegamy przed przekraczaniem dozwolonych prędkości. Zwracajmy uwagę na zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i o wykonywanie wszelkich manewrów z wyobraźnią. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Ku przestrodze publikujemy zdjęcia z wypadku.

  • miejsce wypadku motocykla i samochodu osobowego
  • miejsce wypadku motocykla i samochodu osobowego
  • miejsce wypadku motocykla i samochodu osobowego