Wiadomości

Młodszy inspektor Robert Łuszcz po wieloletniej służbie pożegnał się z policyjnym mundurem

Data publikacji 20.04.2020

Po 26 latach służby Komendant Miejski Policji w Chorzowie młodszy inspektor Robert Łuszcz rozstaje się z policyjnym mundurem. Niestety z uwagi na obecną sytuację dotychczasowy szef chorzowskich mundurowych nie mógł pożegnać się osobiście, dlatego wystosował adres okolicznościowy skierowany do wszystkich policjantek, policjantów oraz pracowników cywilnych chorzowskiego garnizonu.

Po 26 latach służby w Policji, z policyjnym mundurem żegna się dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Chorzowie  mł. insp. Robert Łuszcz, który chorzowską jednostką kierował bezmała 4 lata. Był on osobą cenioną za działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście oraz za uspołecznianie działań chorzowskiej Policji. 
Młodszy inspektor Robert Łuszcz służbę w Policji rozpoczął w lutym 1994 roku w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Od 1995 roku w Komisariacie II Policji w Katowicach pełnił obowiązki na stanowiskach dzielnicowego i detektywa. W 2004 roku rozpoczął służbę w nowo utworzonej komórce organizacyjnej ds. przestępczości samochodowej. W 2005 roku został Zastępcą Naczelnika Sekcji Kryminalnej w Komisariacie II Policji w Katowicach. Po trzech latach został Zastępcą Naczelnika w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W 2010 roku objął stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie, a w 2012 został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach. W styczniu 2014 roku wrócił do Katowic i objął stanowisko zastępcy komendanta miejskiego. W czerwcu 2015 roku Śląski Komendant Wojewódzki powołał go na stanowisko pierwszego zastępcy, gdzie zgodnie z podziałem kompetencji nadzorował pracę służb pionu prewencji, ruchu drogowego i sztabu policji. Od października 2016 roku był Komendantem Miejskim Policji w Chorzowie.
Życzymy odchodzącemu Komendantowi przede wszystkim zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz kolejnych sukcesów zawodowych. Niech nadchodzące lata obfitują w spokój oraz dalszą realizację celów, pasji i życiowych marzeń.