Pożar i ewakuacja Urzędu Miasta – ćwiczenia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Pożar i ewakuacja Urzędu Miasta – ćwiczenia

Data publikacji 10.09.2019

Pożar w urzędzie, ewakuacja petentów i pracowników – taki był scenariusz ćwiczeń. Policja wraz ze służbami ratowniczymi przeprowadziła je w Urzędzie Miasta przy ul Rynek 1. Wspólne działania miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur przydatnych przy tego typu zagrożeniach.

W Urzędzie Miasta przy ul Rynek 1 wybuchł pożar. Po kilku minutach na miejscu pojawili się pierwsi ratownicy, którzy rozpoczęli gaszenie ognia  oraz ewakuację petentów i pracowników. Podczas trwania działań policjanci z chorzowskiej komendy zorganizowali płynny dojazd służbom ratowniczym i medycznym i udrażniali drogi ewakuacyjne. Zabezpieczali również teren budynku, w którym trwała akcja ratowniczo-gaśnicza, nie dopuszczając tam osób postronnych.

Policjanci strażacy, strażnicy miejscy – wszyscy sprawnie wykonali swoje zadania. Na szczęście, nikomu nic się nie stało, bo całe to zdarzenie to oczywiście ćwiczenia. Jednak zaangażowanie każdego z uczestników działań było dokładnie takie jakby naprawdę mieli do czynienia z akcją ratowniczą. Scenariusz ćwiczeń nie dopuszczał pomyłek. Realia szkolenia zostały tak dobrane, by odwzorować sytuację, która może wydarzyć się w rzeczywistości. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie gotowości służb ratowniczych do działań w sytuacji zagrożenia oraz doskonalenie wzajemnej współpracy wszystkich pracujących na miejscu służb.