Wiadomości

Chorzowscy policjanci zabezpieczali pierwszy z dwóch etapów "Tour de Pologne"

Data publikacji 04.08.2019

Kilkudziesięciu policjantów oraz strażników miejskich zaangażowanych było w zabezpieczenie dzisiejszego etapu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne na terenie Chorzowa. Kolarze wjechali do miasta ulicą Łagiewnicką, przejeżdżając przez Chorzów II a następnie ulicą Michałkowicką opuścili nasze miasto. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych. Jutro kolejny dzień kolarskich zmagań, które rozpoczną się w Chorzowie.

Uczestnicy odcinka „76. Tour de Pologne", do Chorzowa wjechali ulicą Łagiewnicką, następnie peleton przejechał przez  Chorzów II,  by w Chorzowie Starym opuścić granice miasta. 

Zabezpieczenie tego typu imprezy jest sporym wyzwaniem dla wszystkich służb. W dzisiejszym zapewnieniu bezpieczeństwa na chorzowskich ulicach oprócz policjantów wzięli udział również strażnicy miejscy. Sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu i minimalizacja utrudnień, na jakie natrafili kierowcy i piesi. Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach z odcinkami dróg i ulic wyłączonymi na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Podczas przejazdu kolumny wyścigu dbali m.in. o to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię. Policyjne załogi były też zaangażowane w pilotaż kolumny wyścigowej. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych. 

Jutro kolejny dzień zmagań kolarskich na terenie Chorzowa. Jutrzejszy etap rozpocznie się na Stadionie Śląskim a następnie prowadzona będzie ulicami: Parkową (z kierunku al. Harcerskiej - wyjazd ze Stadionu Śląskiego), Kościuszki, Rynek, Katowicką, Nową, Skłodowskiej-Curie, Rodziewiczówny, pl. Św. Jana, Bożogrobców, Siemianowicką, al. Klonową (w kierunku Parku Śląskiego). Następnie - po przejeździe przez teren Parku Śląskiego i ponownie przez Stadion Śląski - ciągiem ulic Parkowej (z kierunku al. Harcerskiej na terenie Parku Śląskiego), Katowicką, Gałeczki, Górniczą, Racławicką, Wita Stwosza, Długą, Wyspiańskiego, Armii Krajowej, Piekarską, Leśną, Podmiejską, Odrodzenia, Batorego (do ulicy Radoszowskiej w Rudzie Śląskiej).