Wiadomości

Memoriał Janusza Kusocińskiego - utrudnienia w ruchu

Data publikacji 13.06.2019

Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się memoriał Janusza Kusocińskiego. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia, apelujemy, aby chętni do udziału w memoriale, w miarę możliwości, korzystali z komunikacji miejskiej. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu w okolicy stadionu.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 16.06.2019 r. wprowadzone zostaną̨ tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

miasto Chorzów:

  • w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy C.H. Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (od godz. 10), Dodatkowo przy pasie ruchu prowadzącym w kierunku ulicy Kościuszki wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów (całodzienny), 
  • ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej,
  • zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach (od godz. 10).

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy.

Uwaga!

Pojazdy, które po tej godzinie będą utrudniać ruch, uniemożliwiając przywrócenie docelowej organizacji ruchu, zostaną odholowane na koszt właściciela. 

PARKINGI

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Wjazd na teren parkingu nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Opłaty będą naliczane zgodnie z regulaminem opłat.

W związku z ograniczeniem liczby miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia, apelujemy, aby chętni do udziału w wydarzeniu, w miarę możliwości, korzystali z komunikacji miejskiej.

Ww. zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie na mapach bezpłatnej nawigacji Waze (https://www.waze.com/get) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym Waze Connected Citizens https://www.waze.com/pl/ccp).

Informujemy ponadto, że wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego nie obowiązuje dla pojazdów komunikacji publicznej realizowanej na zlecenie ZTM Katowice (preferencja w przejazdach).