Miasto sfinansuje ponad 120 dodatkowych patroli - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Miasto sfinansuje ponad 120 dodatkowych patroli

Data publikacji 12.04.2019

Ponad 120 dodatkowych, umundurowanych patroli pojawi się jeszcze w tym roku na ulicach Chorzowa. Ponadnormatywne służby sfinansowane zostaną po raz kolejny ze środków pochodzących z budżetu miasta, w ramach kontynuacji przyjętej koncepcji zwiększenia ilości patroli w strefach szczególnie zagrożonych. Porozumienie w tej sprawie podpisali Komendant Miejski Policji w Chorzowie oraz Prezydent Miasta Chorzów.

Dzięki przychylności władz miasta, w Chorzowie będzie bezpieczniej. Radni zdecydowali o przekazaniu 50 tysięcy złotych na dodatkowe patrole. Kwota pozwoli na skierowanie do służby, do końca br  około 120 dwuosobowych, umundurowanych patroli.

Od lat służby ponadnormatywne stanowią jeden z elementów budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Charakteryzują się tym, że policjanci pełnią je poza ustawowym czasem służby. Podczas patroli mundurowi realizują wszystkie zadania przewidziane w Ustawie o Policji i innych aktach prawnych, ale ich głównym zadaniem jest przede wszystkim reagowanie na przestępstwa i wykroczenia szczególnie uciążliwe społecznie, będą realizowały  także zadania płynące z informacji przekazywanych przez obywateli za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Służby pełnione są przez umundurowanych policjantów, przede wszystkim w formie patroli pieszych. Inicjatywa  dodatkowych patroli jest efektem zabiegów Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Roberta Łuszcz, zmierzających do budowy lokalnego poczucia bezpieczeństwa.