Bezpieczne ferie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Bezpieczne ferie

Data publikacji 22.02.2019

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Chorzowie przeprowadzili prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku w trakcie ferii zimowych. Spotkanie odbyło się w klubie „Pokolenie” w Chorzowie przy ul. Młodzieżowej. Policjanci przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

Dzielnicowi kontynuują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęcony bezpieczeństwu w czasie wolnych od zajęć szkolnych. Tym razem Policjanci rozmawiali z dziećmi spędzającymi ferie w ramach zorganizowanego wypoczynku w chorzowskim klubie „Pokolenie”. Funkcjonariusze tłumaczyli jakie zachowania szczególnie zimą mogą być groźne dla zdrowia czy nawet życia. Przypominali dzieciom dobre rady na zimowe eskapady:

Wychodząc z domu ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Pamiętaj o odblaskach będziesz lepiej widoczny na drodze.Na łyżwach jeździj tylko na lodowisku. Wchodzenie na zamarznięte rzeki czy stawy jest bardzo niebezpieczne.
Na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów. Pamiętaj, że przywiązywanie sanek do samochodu jest zabronione.
Uważaj by w trakcie zabawy śnieżkami nie wyrządzić komuś krzywdy. Kulki ze zlodowaciałego lodu i kamieni są zabronione.
Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.
Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.
Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.
Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.
Gdy zobaczysz leżącą na mrozie osobę zadzwoń pod numer 112.

W trakcie zajęć dzielnicowi poruszyli także tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem w górach i na nartach, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.