Święto Korpusu Służby Cywilnej w Chorzowie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Święto Korpusu Służby Cywilnej w Chorzowie

Data publikacji 09.11.2018

Dzisiaj w chorzowskiej komendzie odbyła się uroczystość z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Komendant Miejski Policji w Chorzowie, podinsp. Robert Łuszcz, wręczył wyróżnienia pracownikom cywilnym oraz podziękował za dotychczasową pracę, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Dzisiaj w Sali Sztandarowej Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa z pracownikami cywilnymi, którzy od wielu lat sumiennie i wzorowo wykonują obowiązki wynikające z pracy zawodowej. Komendant Miejski Policji w Chorzowie, podinsp. Robert Łuszcz wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Piotrem Sieleckim, wręczył wyróżnienia  za dotychczasową pracę, dziękując im za zaangażowanie w wykonywanie zadań, bez których nasza jednostka nie mogłaby prawidłowo funkcjonować. 

Święto służby cywilnej obchodzone jest od 2000 roku, a przypada 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.