Akcja „Znicz 2018” - podsumowanie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Akcja „Znicz 2018” - podsumowanie

Data publikacji 05.11.2018

Dzisiaj o 6:00 zakończyła akcja „ZNICZ 2018”. Przez sześć dni 118 chorzowskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. Na szczęście na terenie naszego miasta obyło się bez poważniejszych zdarzeń drogowych.

Tegoroczna akcja „Znicz 2018”  trwała od środy 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00. W naszym mieście zaangażowanych w nią było prawie 118 policjantów w tym 77 z ruchu drogowego, 10 strażników miejskich oraz 15 uczniów klasy policyjnej, czyli Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. 

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo. 

Pomimo zakończenia akcji "Znicz 2018", zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, zaś pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.