Wiadomości

"Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” - w ramach akcji "Znicz 2018:

Data publikacji 31.10.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chorzowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, w ramach akcji ZNICZ 2018, prowadzą działania „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” po to, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. W ramach akcji policjanci, wspólnie z sokistami, prowadzą kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdają ulotki.

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny czas. W ramach policyjnej akcji "znicz 2018" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców ruch będzie bardzo duży.Pamiętajmy o podstawowych zasadach: po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami oraz zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych. Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci z Chorzowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei  prowadzą  akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. 

W czasie dzisiejszych działań chorzowscy policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei rozdawali kierowcom ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”. Apel kierowano głównie do młodych kierowców oraz do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.

PAMIĘTAJ! W zderzeniu z pociągiem człowiek i samochód nie mają żadnych szans...