Wiadomości

Wszystkich świętych - zobacz w których rejonach Chorzowa zmieni się organizacja ruchu

Data publikacji 31.10.2018

Chorzowscy policjanci informują, że w dniach od 31 października do 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w ciągu ulic położonych w sąsiedztwie cmentarzy.

W dniach od 31 października (środa, godz. 6) do 1 listopada 2018 r. (czwartek, godziny wieczorne) wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu w ciągu ulic położonych w sąsiedztwie cmentarzy:
1. rejon cmentarza (przy kościele św. Ducha) przy ul. Dąbrowskiego: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do rejonu węzła drogowego drogi wojewódzkiej nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa),
2. rejon cmentarza przy ul. Janasa: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się w ciągu ul. Janasa na odcinku od skrzyżowania z ul. Opolską do skrzyżowania z ul. 3-go Maja,
3. rejon cmentarza (przy kościele św. Józefa) przy ul. Mariańskiej: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Janasa.

Ponadto zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ciągi ulic:
1. ul. Drzymały – odcinek od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do bramy cmentarza,
2. ul. Cmentarna – odcinek od skrzyżowania z ul. Hajducką do skrzyżowania z ul. Urbanowicza,
3. ul. Kalusa – cały przebieg ulicy.

W ciągu ulicy Kordeckiego w ww. okresie wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów prowadzony z kierunku ulicy Hajduckiej w kierunku ulicy Częstochowskiej.


Kierowcom przypominamy, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Apelujemy, by wchodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.