Komendant najlepszym strzelcem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Komendant najlepszym strzelcem

Data publikacji 09.10.2018

Już po raz trzynasty rozegrane zostały zawody strzeleckie im. Janusza Stachowskiego i Marcela Truchana. Tym razem bezkonkurencyjny, okazał się Komendant Miejski Policji w Chorzowie.

Zawody zostały wymyślone przez świętej pamięci Janusza Stachowskiego i Marcela Truchana. Pierwszy był ówczesnym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, drugi prezesem klubu biatlonowego Dynamit Chorzów. W pierwszych trzech edycjach strzelano z karabinu biatlonowego i zawody miały służyć promocji tej dyscypliny sportu. 

Impreza tradycyjnie odbyła się w strzelnicy Emjot w parku Śląskim. W zawodach wzięli udział pracownicy chorzowskich instytucji. Strzelano z broni krótkiej (pistolet glock) do tarczy strzeleckiej z odległości 10 metrów. W rywalizacji mężczyzn tytuł mistrzowski zdobył Komendant Miejski Policji w Chorzowie podinsp. Robert Łuszcz. 

W dalszej części turnieju spośród najlepszych pań i najskuteczniejszych panów, aby wyłonić „Superstrzelca”. Tym razem również bezkonkurencyjny był podinsp. Robert Łuszcz.