Nie bój się błyszczeć czyli odblaski na nowo - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Nie bój się błyszczeć czyli odblaski na nowo

Data publikacji 08.10.2018

Z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Roberta Łuszcz przy wsparciu Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, studenci z ASP zaprojektowali błyszczące dodatki dla mieszkańców Chorzowa. W piątek w chorzowskiej sztygarce odbył się pokaz prototypów zwycięskich projektów.

Stworzyć odblask na nowo, by stał się modny, nie tracąc przy tym swojej podstawowej funkcji. Takie zadanie postawili przed studentami ASP członkowie Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. I z całą pewnością udało się je zrealizować. 

Konkurs pod hasłem „Nie bój się błyszczeć” to wspólna inicjatywa Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa i Akademii Sztuk Pięknych. Koalicja, której jednym z partnerów jest Komenda Miejska Policji w Chorzowie wraz ze studentami chce zmienić podejście mieszkańców do noszenia odblasków. Jak wiadomo w źle oświetlonych miejscach sylwetki pieszych i rowerzystów kierowcy dostrzegają zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki elementom odblaskowym, odbijającym światła samochodu, osoby są widoczne nawet z odległości 150 metrów. To różnica, która może zaważyć na życiu. W zachęceniu mieszkańców do noszenia odblasków pomóc mają kreatywne rozwiązania, które zaproponowali studenci Akademii Sztuk Pięknych.