Niespokojnie na Cichej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Niespokojnie na Cichej

Data publikacji 08.10.2018

W sobotę na stadionie Ruchu Chorzów rozegrany został mecz pomiędzy miejscowym klubem a Resovią Rzeszów. Niestety nie należał on do spokojnych. 5 pseudokibiców Resovii i 1 Ruchu Chorzów zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz Straż Ochrony Kolei, zabezpieczali sobotni mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Resovią Rzeszów. Stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Niestety nie wszyscy tego dnia wrócili do swoich domów. Choć pierwsza połowa przebiegła spokojnie, to w trakcie drugiej, kibice drużyny gości pokazali, jak nie należy kibicować. Najpierw odpalili race, a następnie rzucali je na murawę. Już w trakcie meczu oraz bezpośrednio po nim 5 pseudokibiców Resovii i 1 Ruchu Chorzów zostało zatrzymanych.  Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują zapisy z kamer i trwa identyfikacja kolejnych pseudokibiców, którzy dopuścili się naruszenia prawa. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Przypominamy, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.