Zatrzymani grafficiarze - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Zatrzymani grafficiarze

Data publikacji 08.10.2018

Mundurowi z chorzowskiej drogówki zatrzymali trzech mieszkańców naszego miasta jak dewastowali jedną z elewacji w rejonie pl. Matejki. Jak się okazało wszyscy są jeszcze nieletni. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwonił mieszkaniec naszego miasta i powiadomił, że trzech młodych mężczyzn maluje graffiti na elewacji jednego z budynków w rejonie placu Matejki. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej drogówki. Dzięki bardzo dobremu opisowi wyglądu sprawców, przekazanego przez zgłaszającego, mundurowi szybko namierzyli grafficiarzy. Jak się okazało wszyscy są jeszcze nieletni w wieku od 11 do 15 lat. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Zatrzymanie grafficiarzy pokazuje jak ważna jest współpraca pomiędzy mieszkańcami a policją i innymi służbami. Już od kilku miesięcy pl. Matejki jest pod szczególnym nadzorem służb mundurowych w naszym mieście. Decyzją Komendanta Miejskiego  Policji podinsp. Roberta Łuszcz, na stałe został tam skierowany patrol mundurowych, cyklicznie prowadzone są tam też inne działania mające na celu poprawę komfortu życia mieszkańców tego rejonu. Dzięki współpracy z chorzowskim magistratem został tam zainstalowany monitoring. W ostatnim okresie czasu w pobliskim kościele pw. Św Antoniego odbyła się debata z mieszkańcami, gdzie kolejny raz mundurowi apelowali do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości. Jak pokazuje ostatnie zatrzymanie, gdyby nie właściwa postawa jednego z mieszkańców, za co serdecznie dziękujemy, kolejni grafficiarze uniknęli by odpowiedzialności.  

Ładowanie odtwarzacza...