Kryminalne zagadki Chorzowa - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Kryminalne zagadki Chorzowa

Data publikacji 05.10.2018

Chorzowscy policjanci spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych w Chorzowie. Tematem spotkania była służba w policji pokazana przez pryzmat zgłębiania tajników kryminalistyki. To już kolejna prelekcja mundurowych z młodzieżą, przedstawiająca zawód policjanta.

Wczoraj policjant dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Chorzowie - st. sierż. Bartłomiej Imbierowski wraz z technikiem kryminalistycznym - asp. szt. Markiem Bigasem, przeprowadzili niezwykłe zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Chorzowie. Ich celem było przybliżenie pracy policjanta, którą młodzież miała okazję poznać, zgłębiając wiedzę kryminalistyczną. Technik, w niezwykle interesujący sposób, opowiadał o rodzajach śladów kryminalistycznych i metodach ich zabezpieczania oraz pokazywał wyposażenie technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia. Policjant dzielnicowy opowiadał o ciekawych aspektach swojej pracy i kontaktach z ludźmi, przedstawił młodzieży Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację „Moja Komenda”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a młodzież zadawała policjantom szereg pytań. Prelekcja była okazją do promowania służby w Policji i zachęcania młodych ludzi do wyboru tego zawodu.

To już kolejne w tym roku spotkanie chorzowskich mundurowych, realizowane w ramach  kampanii promocyjno-informacyjnej "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem".