Podsumowanie akcji "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Data publikacji 13.09.2018

Policjanci chorzowskiej drogówki podsumowali działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Akcja chorzowskiej policji rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki , wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazd wyposażony w wideorejestrator.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W akcji udział wzięło 18 policjantów drogówki, którzy skontrolowali 87 pojazdów. Ujawniono 76 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. Jeden z kierujących samochodem wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna utracił już prawo jazdy, teraz odpowie jeszcze za jazdę pod wpływem alkoholu. 

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku oraz o to by pamiętali, że po wypiciu alkoholu nie można prowadzić żadnego pojazdu. Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,,podwójnym gazie" zagraża nie tylko życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie.