Święto Policji w chorzowskim garnizonie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Święto Policji w chorzowskim garnizonie

Data publikacji 25.07.2018

W Górnośląskim Parku Etnograficznym odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Wśród zaproszonych gości byli: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa Marcin Michalik, posłowie, samorządowcy a także przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją. W uroczystości wzięli udział: funkcjonariuszki, funkcjonariusze, pracownicy cywilni Policji, którzy otrzymali odznaczenia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie.

Tegoroczne obchody Święta policji w chorzowskim garnizonie odbyły się w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Uroczystość była okazją aby awansować policjantów na wyższe stopnie i nagrodzić ich za wzorowe wykonywanie służbowych obowiązków.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, na czele z Komendantem Wojewódzkim policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofem Justyńskim. Zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa Marcin Michalik, posłowie, samorządowcy a także przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją, których reprezentował Przewodniczący Rady Miasta Chorzowa Pan Krzysztof Hornik.

Podczas uroczystości policjantki i policjanci otrzymali nominacje na wyższe stopnie służbowe, a pracownicy korpusu służby cywilnej listy gratulacyjne.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i bardzo dobre wyniki w pracy nagrody wręczył również Zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa Marcin Michalik.

Podczas uroczystości Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. śląskiego asp.szt. Michał Szczęśniak  wręczył wyróżnionym policjantom medale.

Zarówno szef śląskiego garnizonu, jak i przedstawiciele władz lokalnych, skierowali do chorzowskich policjantek i policjantów swoje podziękowania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm. Nie zabrakło również życzeń pomyślności i sukcesów w dalszej służbie.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Roberta Łuszcz wpłynęło wiele adresów okolicznościowych z najlepszymi życzeniami dla chorzowskich policjantek i policjantów oraz ich rodzin.

 

Po uroczystym apelu, krótki rys historyczny naszej formacji, przedstwaił Pan Grzegorz Grześkowiak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku. Po bardzo ciekawym wykładzie każdy mógł obejrzeć odznaki, naszywki oraz mundury formacji policyjnych z całego świata na wystawie kolekcjonerskiej Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa Informacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mł. insp. Pawła Dratwińskiego. Ponadto mógł zwiedzić Górnośląski Park Etnograficzny, gdzie odatkową atrakcją był pokaz przygotowany przez chorzowskich konnych.