Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje” - wspólnie zadbajmy o bezpieczny letni wypoczynek

Data publikacji 12.07.2018

Idea powstania Chorzowskiej Koalicji Na Rzecz Bezpieczeństwa z każdym dniem staje się już nie tylko ideą o której warto rozmawiać, ale faktem. Świadczy o tym dzisiejsze spotkanie. w ramach integracji międzypokoleniowej seniorów, młodzieży z policjantami w siedzibie Zespołu Konnego chorzowskiej komendy. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Miejskie Policji w Chorzowie podinsp. Robert Łuszcz, Prezydent Miasta Andrzej Kotala oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Waldemar Kołodziej

Patrole konne pełnią służbę patrolową na terenach zielonych, biorą udział w przywracaniu ładu i porządku oraz patrolują ulice, mogą także brać udział w akcjach poszukiwawczych, uczestniczyć w zabezpieczaniu imprez masowych, m.in. o tym mogli się dowiedzieć chorzowscy seniorzy oraz uczestnicy jednych z półkolonii w Chorzowie. Ponadto stróże prawa, podczas zajęć w stajni, opowiadali o koniach, ich rasach, trybie życia i sposobach pielęgnacji. Pokazali też, jak właściwie osiodłać konia i przygotować do służby. Ale cóż to by była za integracja gdyby zakończyła się jedynie na prelekcji i pokazie, po zakończeniu zwiedzania stajni i wysłuchaniu prelekcji wszyscy „zakasali” rękawy i wspólnie zabrali się do pracy. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób pomalowane zostały kolejne przeszkody dla koni.

Na najmłodszych czekała jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez polickjantki z Zespołu Profilaktyki.Wakcie spotkania dzieciu usłyszały o niebezpieczeństwach jakie czychają na nich w wakacje. Ponadto dowiedziały się też o specyfice pracy policjantów. Każdy z uczestników mógł też pobawić się w detektywa, ujawniając i zabezpieczając różne ślady. 

Spotkanie było również okazją aby porozmawiać o bezpieczeństwie, wsłuchać się w problemy z jakimi na co dzień spotykają się mieszkańcy w różnym wieku, a swobodna forma dzisiejszego spotkania zdecydowanie ułatwiła wzajemną komunikację. Jak zapewniali wszyscy uczestnicy, liczą na kolejne tego typu inicjatywy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.67 MB)