Nowe radiowozy chorzowskiej policji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Nowe radiowozy chorzowskiej policji

Data publikacji 12.07.2018

Wczoraj na terenie Zespołu Policji Konnej w Chorzowie Komendant Miejski Policji w Chorzowie podinsp. Robert Łuszcz uroczyście odebrał z rąk Prezydenta Miasta Chorzowa kluczyki do trzech nowych radiowozów. Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków samorządowych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, oraz budżetu KWP Katowice.

Wczoraj o 10:00 na terenie Zespołu Policji Konnej w Chorzowie odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Auris dla chorzowskiej policji. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. 

Samochody marki Toyota Auris są odpowiedzią na oczekiwania ekologiczne. Auta hybrydowe mają silniki o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Samochody hybrydowe charakteryzują się tym, że posiadają zarówno silnik benzynowy jak i elektryczny. Bateria doładowuje się odzyskując energię z procesu hamowania.Radiowozy te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z  kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Auris Hybrid Touring Sports kombi wart jest blisko 92.000 złotych brutto. 

Samochody będą wykorzystywane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i nowopowstałego Wydziału Sztab Policji. 

Na zakończenie uroczystości podinsp. Robert Łuszcz złożył podziękowania Prezydentowi Chorzowa za dofinansowanie zakupu radiowozów i wyraził wdzięczność za dotychczasową owocną współpracę.