Działania "NURD" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Działania "NURD"

Data publikacji 12.07.2018

Dzisiaj w Chorzowie w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo pieszych zależy od bardzo wielu czynników. Tam gdzie jest możliwe ruch pieszych i ruch pojazdów oddziela się. Niestety w wielu przypadkach ruch pieszych odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię i tam bezpieczeństwo pieszego zależy w dużej mierze od niego samego. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na to, czy piesi przekraczają jezdnie w dozwolonych miejscach. Obserwują też kierowców, czy zwalniają przed przejściami dla pieszych.

Cykliczne działania funkcjonariuszy podczas akcji  ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu oraz na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcje mają poprawć bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

PAMIĘTAJ. Bądź dżentelmenem na drodze. Nie postępuj zgodnie z zasadą punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Dziś jesteś kierującym, jutro będziesz pieszym.  Pamiętaj, każdy wypadek to suma różnych zdarzeń. Wielu możesz uniknąć.