Warto rozmawiać - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Warto rozmawiać

Data publikacji 06.07.2018

O tym, że warto rozmawiać o problemach w czasie debat, czy też innych spotkań z przedstawicielami policji, zarówno bezpośrednio, czy też za pośrednictwem „Krajowej Mapy Zagrożeń” przekonali się mieszkańcy pl. Matejki w Chorzowie. Od kilku dni rejon ten objęty jest szczególnym nadzorem chorzowskich mundurowych

Gdy tylko do Komendanta Miejskiego Policji podinsp. Roberta Łuszcz, zaczęły docierać informacje od mieszkańców z rejonu pl. Matejki, że nie czują się tam bezpieczni, natychmiast polecił zając się ich problemem. Jak wynikało z informacji przekazywanych zarówno w trakcie debat, jak i innych spotkań, mieszkańcy obawiają się gromadzących się tam osób, które często piją alkohol oraz dewastują budynki. Podobne zgłoszenia zaczęły również wpływać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Komendant Miejski Policji powołał specjalny zespół zadaniowy mający na celu poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Od początku lipca jest on objęty specjalnym nadzorem ze strony mundurowych. To jednak nie koniec podejmowanych działań. W ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa Komendant Miejski Policji podjął rozmowy z koalicjantami, mające na celu zaangażowanie innych służb, w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców z pl. Matejki.

Jest to kolejny przykład właściwej współpracy policji z mieszkańcami. Dzięki nowoczesnym narzędziom, do których z całą pewością należy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ta współpraca jest jeszcze łatwiejsza.

  • Patrol pieszy
  • Patrol pieszy
  • Patrol pieszy