"Reaguj! To nie musi się tak kończyć" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

"Reaguj! To nie musi się tak kończyć"

Data publikacji 16.05.2018

Czy na moim osiedlu jest bezpiecznie? Czy mam wpływ na to, co dzieje się w mojej dzielnicy? Na te pytania Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa będzie szukać odpowiedzi wraz z mieszkańcami realizując kolejny etap programu profilaktycznego. W trakcie inauguracji lokalnych koalicji wystartowała także kampania społeczna "Reaguj! To nie musi się tak kończyć" dotycząca problemu maltretowania dzieci.

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie odbyła się inauguracja pierwszej z sześciu odsłon inicjatywy Lokalnej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. To instytucja skoncentrowana wokół dzielnicowych i urzędników, z którymi na bieżąco będzie można się kontaktować i rozwiązywać najpilniejsze problemy lokalne związane z bezpieczeństwem czy też przekazywać im pomysły do realizacji. W Chorzowie powstanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. Ich zadaniem będzie docieranie do jak największej liczby mieszkańców w danym rejonie.  Dzięki temu poprawiony zostanie system informowania mieszkańców, komunikacji i promocji prawidłowych postaw.

By umożliwić rodzicom udział w spotkaniu, dla dzieci odbywały się warsztaty tworzenia pluszowych misiów pod okiem animatorów. Dla dorosłych przewidziano warsztaty praktyczne jak korzystać z aplikacji 'Moja Komenda" i "Krajowa Mapa Zagrożeń". 

W trakcie inauguracji wystartowała także kampania społeczna "Reaguj! To nie musi się tak kończyć" dotycząca problemu maltretowania dzieci.

Ładowanie odtwarzacza...