DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”

Data publikacji 16.04.2018

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach Chorzowa policjanci realizują dzisiaj działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, dlatego też,dzisiaj realizowane są działania pn. „kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Miejsca statyczne kontroli prędkości, wystawione kaskadowo, wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Podczas policyjnych działań mundurowi będą czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, będą sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.

Prowadzone działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się i trudnych warunków. Pamiętajmy rozsądek oraz przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.