Kryminalne zagadki Chorzowa - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Kryminalne zagadki Chorzowa

Data publikacji 13.03.2018

Chorzowscy policjanci spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych w Chorzowie, przy ulicy Świętego Piotra 1. Tematem spotkania była służba w policji pokazana przez pryzmat zgłębiania tajników kryminalistyki. To już kolejna prelekcja mundurowych z młodzieżą, przedstawiająca zawód policjanta.

Wczoraj, policjant dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Chorzowie - st. sierż. Bartłomiej Imbierowski wraz z technikiem kryminalistycznym - asp. szt. Markiem Bigasem, przeprowadzili niezwykłe zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Chorzowie. Celem zajęć było przybliżenie pracy policjanta, którą młodzież miała okazję poznać zgłębiając wiedzę kryminalistyczną. Technik, w niezwykle interesujący spoób opowiadał o rodzajach śladów kryminalistycznych i metodach ich zabezpieczania oraz pokazywał wyposażenie Technika Kryminalistyki na miejscu zdarzenia. Policjant dzielnicowy, opowiadał o ciekawych aspektach swojej pracy i kontaktach z ludżmi, przedstawił młodzieży Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacją „Moja Komenda”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, młodzież zadawała policjantom szereg pytań. Prelekcja była okazją do promowania służby w Policji i zachęcania młodych ludzi do wyboru tego zawodu.

To już kolejne w tym roku spotkanie chorzowskich mundurowych realizowane w ramach  kampanii promocyjno - informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem".