Działania "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Działania "Prędkość"

Data publikacji 15.09.2017

Policjanci chorzowskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi od godziny 6 prowadzą działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Akcja chorzowskiej policji rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki , wykorzystywać będą w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazd wyposażony w wideorejestrator.  Mundurowi sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierowcy, skontrolują ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.