Dzielnicowy NIE z przypadku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Dzielnicowy NIE z przypadku

Data publikacji 17.03.2017

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinspektora Roberta Łuszcza, dzielnicowym może zostać policjant, który przejdzie kwalifikacje przed komisją rekrutacyjną. Pierwsza rekrutacja na wolne stanowiska dzielnicowych w chorzowskich komisariatach już za nami.

„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych. „Nawet najlepiej wyposażona policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali” – mówił podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Dzielnicowy bliżej nas” minister Mariusz Błaszczak. Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk podkreślił, że dzielnicowy to wizytówka policji, policjant pierwszego kontaktu.

Aby mieć pewność, że na stanowisku dzielnicowego nie będzie przypadkowej osoby, lub nie posiadającej predyspozycji do wykonywania zadań dzielnicowego, w Komendzie miejskiej Policji w Chorzowie została przeprowadzona rekrutacja wśród funkcjonariuszy, którzy wyrazili akces zostania dzielnicowym. Komisja pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Miejskiego młodszego inspektora Piotra Sieleckiego sprawdzała predyspozycje kandydatów na wolne stanowiska dzielnicowych w chorzowskich komisariatach. Kandydatów oceniał również psycholog z Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Jak wynika z pracy komisji rekrutacyjnej wszyscy chętni, którzy wyrazili akces zostania dzielnicowym przeszli przez rekrutację pozytywnie, a co za tym idzie mogą zostać dzielnicowymi.


 

  • rekrutacja na dzielnicowego
  • rekrutacja na dzielnicowego
  • rekrutacja na dzielnicowego
  • rekrutacja na dzielnicowego
  • rekrutacja na dzielnicowego
  • rekrutacja na dzielnicowego
  • rekrutacja na dzielnicowego
  • rekrutacja na dzielnicowego