Wiadomości

Podsumowanie akcji "Prędkość"

26.01.2017    Chorzów

Policjanci chorzowskiej drogówki podsumowali działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Akcja chorzowskiej policji rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazd wyposażony w wideorejestrator.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W akcji udział wzięło kilkunastu policjantów drogówki, którzy skontrolowali 30 pojazdów. Ujawniono 21 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących i siedem innych wykroczeń w ruchu drogowym. Jeden z kierujących kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, tzn. popełnił przestępstwo z art. 180a k.k Kierujący, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali ukarani mandatami.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 14.7 MB