Kierowcy przekraczają prędkość - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Kierowcy przekraczają prędkość

Data publikacji 29.02.2016

Wczoraj na drogach całego województwa prowadzone były działania "Prędkość". Chorzowscy policjanci podsumowali właśnie akcję. Niestety, mimo wielu apeli, ponad 60 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. Większość z nich została ukarana mandatami karnymi.

Wczorajsze działania miały uświadomić uczestnikom ruchu jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. W akcji wzięło udział 14 policjantów z chorzowskiej drogówki i 4 wykładowców z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach. Stróże prawa kontrolowali szybkość z jaką poruszali się kierujący przede wszystkim w miejscach niebezpiecznych oraz rejonach wskazanych przez mieszkańców naszego miasta podczas konsultacji społecznych, tj: w okolicach ulic Poniatowskiego, Paderewskiego, Mościckiego, Gałeczki, Kościuszki, Kaliny, Karpackiej i Granicznej.

Podczas trwających cały dzień działań, mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Wśród ponad 70 skontrolowanych kierowców, 61 zapomniało o ściągnięciu nogi z gazu. Ryzykowna jazda zakończyła się dla większości z nich mandatami. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą, zapewniając jednocześnie, że tego typu akcje z pewnością będą powtarzane.

  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
Ładowanie odtwarzacza...